Mobilnost - Erasmus +
Mobilnost zaposlenih 2024, Madeira, Portugalska 21. do 29. 4. 2024
Tečaj: DIGITAL LITERACY FOR TEACHERS: NAVIGATING ICT
https://www.ziss.si/blog-13574/mobilnost-digital-literacy-for-teachers-navigating-ict/
Direktorji članic Združenja izobraževalnih in svetovalnih središč Slovenije Slovenije so se med 20. in 30. aprilom 2024 udeležili mobilnosti v projektu Erasmus+. Program Digital literacy for teachers: navigating ICT je na Madeiri (Portugalska). Program je vodila odlična predavateljica Tania Serrao iz organizacije Learning Together. Na tečaju so spoznali napredne programe s področja digitalne pismenosti, saj hitro se spreminjajoča tehnološka »krajina« zahteva stalno učenje in prilagajanje na nove digitalne trende.
Celotni utrinki tečaja si lahko preberete na blogu:
https://www.ziss.si/blog-13574/mobilnost-digital-literacy-for-teachers-navigating-ict/
Mobilnost strokovnih delavcev Digital Marketing Strategy Course Tenerife, april 2024
Erasmus + 2023-1-SI01-KA121-ADU-000122157
Strokovni sodelavci v izobraževanju odraslih, med katerimi je bila tudi organizatorka izobraževanja odraslih na LUNG Mojca Špacapan, so se v okviru Združenja izobraževalnih in svetovalnih središč Slovenije v okviru Erasmus+ programa med 1. in 5. 4. 2024 udeležili usposabljanja na temo digitalnega marketinga.
Z njimi so bili odlični mednarodni predavatelji, s pomočjo katerih so nadgrajevali svoje znanje in krepili veščin.
Več o vsebini usposabljanja si lahko preberete na njihovem blogu.
Usposabljanje sodelavcev v Turčiji na temo igrifikacije v izobraževanju
V okviru Združenja izobraževalnih in svetovalnih središč Slovenije (ZiSS) se je sodelavka Barbara Fajdiga Perše udeležila izobraževanja na temo igrifikacije z naslovom Wonderland of Education: Games and Gamification. Mednarodni projekt je potekal v Carigradu med 7. in 15. majem 2023. Skupina zaposlenih iz različnih ljudskih univerz v Sloveniji je v okviru Erasmus+ projekta KA1 spoznavala nove metode poučevanja, ki vključujejo elemente igre in igro kot način podajanja snovi (angleško: Game Based Learning).
Metodo igrifikacije smo po mobilnosti sodelavcev uspešno vključili v proces izobraževanja. Ta način popestritve podajanja učne snovi se je najbolj izkazal pri jezikovnih usposabljanjih tujcev, ki so pogosto zadržani in jim spoznavanje novih slovničnih pravil predstavlja težko premagljivo oviro. S pomočjo interaktivnih vaj, vključevanja elementov igre, kot so točkovanja, stopnje in nagrajevanja smo uspešno popestrili ure slovenščine na nivoju A1/A2. Ena večjih uspešnic je bila aktivnost, pri kateri so udeleženci sestavljali človeške stroje (angleško: Human Machine). Gre za delavnico, katere namen je spoznavanje, sodelovanje in krepitev ekipnega duha.
Udeleženci med samo aktivnostjo tudi dodobra ozavestijo pomen jasne in pravilne komunikacije.
Igrifikacijo sicer priložnostno uporabljamo tudi pri osnovnih računalniških usposabljanjih in v drugih neformalnih izobraževanjih.
O Erasmus+ mobilnosti v Turčiji je bil objavljen blog (povezava).